fbpx

איך קונים מטבע דודג'קוין

מטבע דוג'קוין
תוכן עניינים

מטבע דוג'קוין מה זה וכיצד ניתן להשתמש בו, כל הפרטים בפנים.

במשך החודשים האחרונים, כל משקיע בתחום הקריפטו ואולי אפילו רוב העולם לא יכל שלא לשמוע על הטירוף שנוצר סביב מטבע ה DogeCoin, המטבע המפורסם שזכה להתעניינות משוגעת מאחד היזמים הגדולים בעולם אילון מאסק, ביחד עם עוד כמה מפורסמים כמו סנופדוג ואחרים.
אז על מה כל המהומה?
בוא נעשה קצת סדר בכל הטירוף.

בסרטון הזה נעבור על:
מה זה בכלל דודג'קוין?
למה האדם מהעשירים בעולם לא מפסיק לדבר על הדוג'קויין?
איך קונים דוג'קוין?
ארנקים לדוג'קוין
ונסיים עם… אתם כבר תבינו הכל.

מהו מטבע הדוג'קוין?

הדוג׳קוין הוא מטבע קריפטו שפותח על ידי שני מפתחי תוכנה בשם בילי מרקוס וג׳קסון פלמר, שהחליטו לייצר מערכת תשלומים מהירה, קלילה ונטולת עמלות שיש במוסדים פיננסים מסורתיים.

הפרוטוקול של הדוג׳קוין נבנה על גבי פרוטוקול של מטבע קריפטו נפוץ שהיה קיים כבר אז, הלייטקוין, שמשתמש בטכנולוגיית Scrypt, המבוססת על מערכת הוכחת עבודה (Proof-Of-Work).

המטבע הוצג לראשונה בדצמבר 2013, ומאז פותח על ידי קהילה אינטרנטית עד שהגיע לשווי שוק של מעל ל5 מיליארד דולר נכון לתחילת 2021.

למען האמת… הכל התחיל כ.. בדיחה?

הפיתוח המקורי של המטבע התחיל כבדיחה של שני המפתחים של המטבע שרצו ללכלך על עולם המטבעות הדיגיטלים.
אפילו הדרך שבה אנשים יכלו לקבל דוג'קוין במקור לא הייתה הכי מקובלת… הייתם מקבלים דוג'קוין בתמורה לפתירת חידות מתמטיות, מי שפתר נכון היה מקבל בין מטבע 1 ועד למאות אלפי של מטבעות ללא שום משמעות מיוחדת.

היום יש כ 113 מיליארד מטבעות דוג'קוין והאספקה המקסימלית היא 127 מיליארד מטבעות.

אז למה אחד מהאנשים העשירים בעולם, לא מפסיק לדבר על דוג'קוין?
ממש כמו מניות, יש המון מקרים שבהם מפתחים פרטיים או חברות מנסים להוציא מטבע קריפטו חדש לשוק, כשהם בעצמם מחזיקים בנתחים העיקריים שלו, ולגרום לו לעלות בצורה דרסטית על ידי פרסום ושיווק וככה הרווח הגדול מהמטבע הולך אל המפתחים המקוריים שלו.

כאן גם רואים את הצורה שבה מטבע הדוג׳קוין שונה מהשאר, גם בגלל שהוא התחיל כבדיחה, וגם בגלל שבשנת 2015 שני המפתחים של המטבע מכרו את הרוב המוחלט של אחזקותיהם במטבע, ובנוסף לזה, מכיוון שאין גוף שהוכח שהוא עומד מאחורי המטבע, למטבע נוצרת זהות ״תמימה״, כך שהמון משקיעים מוצאים מקום נוח בהשקעה בדוג׳קוין בידיעה שאין מישהו שמנסה להרוויח על חשבונם.

כל הדברים האלה ועוד, גרמו לאילון מאסק ולעוד הרבה מפורסמים להתעניין כל כך המטבע ולהצטרף לבדיחות שרצות ברשת על המטבע, וברגע שכל אותם סלבריטאים הצטרפו, מחיר המטבע הגיב ישירות לכל ציוץ שלהם בטוויטר, וסחף אחריו המונים שהצטרפו לחגיגות.

אז איך תוכלו לקנות ולהשקיע במטבע דוג'קוין?

אפשר לקנות מטבעות דוג'קוין בכרטיס האשראי הפרטי שלנו כמעט בכל בורסה של מטבעות קריפטוגרפיים.
מן הסתם שיש עשרות דרכים שונות לקנות את המטבע, אני אעבור איתכם על הדרך שלדעתי הכי פשוטה ומהירה. קניית דוג'קוין בכרטיס האשראי דרך בורסת ביינאנס.

(אם עדיין אין לכם חשבון מסחר בבורסת ביננס, בערוץ יש סרטון במיוחד על איך פותחים חשבון ומתחילים להשקיע, יהיה קישור לסרטון בתיאור הסרטון וממש עכשיו בפינה של המסך)

שלב ראשון:
נכנסים לאתר binance.com, אם עוד אין לנו חשבון, נפתח, ונלחץ על Buy Crypto (חשוב לוודא שאנחנו נמצאים בכתובת הנכונה! היזהרו מאתרים מתחזים)

שלב שני:

נבחר בשיטת התשלום המועדפת עלינו, נוכל לבחור בין תשלום ישירות בכרטיס האשראי שלנו, או תשלום דרך חברת צד שלישי בשם Simplex.

שלב שלישי:
בשביל ההדגמה בחרנו בתשלום ישירות בכרטיס אשראי במטבע שקל ישראלי, אבל כמובן שכל אחד יכול לבחור מה שמתאים לו, רק שימו לב שהמטבע שבו אתם רוצים לקנות הוא באמת המטבע שנבחר בתווית האדומה שעל המסך.

בתווית הירוקה, נבחר את המטבע שאותו אנחנו רוצים לקנות, אפשר לבחור בין המון מטבעות, בשביל הנוחות ושמירה על הכסף שלנו מקפיצה מהירה של מטבע קריפטו, בחרנו במטבע USDT שנחשב כמטבע יציב ששומר על ערך של 1:1 מול הדולר, זאת אומרת ש USDT 1 = לדולר 1

כשווידאנו שכל הפרטים שהכנסנו נכונים, נלחץ על הכפתור הצהוב וייפתח לנו חלון של הכנסת פרטי אשראי, נמלא, ואם הכל תקין נאשר ונמשיך לשלב הבא.

שלב רביעי:
נחזור לעמוד הראשי של Binance, נבחר בלשונית Trade ונלחץ על Convert.
שלב חמישי:
בתווית האדומה נסמן את כמות מטבעות ה USDT שנרצה להמיר לדוג'קוין,
לאחר מכן בתווית הכחולה נבחר את מטבע הדוג'קוין ונלחץ על Preview Conversion, יקפוץ לנו מסך שמסכם לנו את פרטי ההמרה, ואם הכל תקין נוכל לאשר. ההמרה למטבעות דוג'קוין תתבצע באופן אוטומטי והמטבעות יופיעו לכם בארנק אחרי שההמרה תסתיים.

ארנקים מומלצים לאחזקת מטבע דוג'קוין:


Ledger Nano S (ארנק קשיח)

הארנק הקשיח הפופולרי הוא מוביל הקטגוריה כאשר מדובר על אחסון קר, התקן הUSB הוותיק שומר על המוניטין שלו כבר זמן רב, הוא בעל יכולת לשמור על המפתחות האישיים שלנו, ובנוסף מאפשר לבצע גיבוי ושחזור מהיר לארנק שלנו.

Jaxx (ארנק למחשב ולמכשירי מובייל)

ארנק Jaxx תומך בקשת רחבה של מטבעות, ומאפשר לגשת אליו ממגוון של מכשירים.

הארנק תומך במטבעות דוג׳קוין, ביטקוין, את׳ריום, לייטקוין ועוד רבים נוספים, ככה שהוא מאפשר לנו לאחסן את כל המטבעות שלנו באותו מקום, במקום לפזר את הקריפטו שלנו בארנקים אחרים.

היתרון המרכזי של Jaxx הוא שהארנק מאפשר גישה כמעט מכל מכשיר נייד קיים ומכל מערכת הפעלה, ניתן לגשת אליו דרך Windows, Mac, Linux, כמו כן ממכשירי אנדרואיד ו iOS, ובנוסף גם מתוסף לגוגל כרום.

לסיכום, למדנו מה זה דוג'קוין, איך זה התחיל, למה אנשים כל כך מתעניינים בזה, ואיך תוכלו להשיג דוג'קוין משלכם ולהתחיל להשקיע!

מעבר לזה תודה שצפיתם בסרטון הזה. אם הגעתם עד לפה ועולם הקריפטו מעניין אותכם רדו למטה תנו לייק

ותירשמו לערוץ ותפעילו את הפעמון, לעוד תכנים חינמיים אתם מוזמנים להיכנס לאינסטגרם שגם הוא יהיה

בתיאור הסרטון.

לחיי ההצלחה של כולנו. ביי בנתיים.

כתבות נוספות
מה זה API? ראשי תיבות של ממשק תכנות יישומים, שהוא סט של הגדרות ופרוטוקולים לבנייה ושילוב של תוכנות יישומים.

מה זה API?

מה זה API? ראשי תיבות של ממשק תכנות יישומים, שהוא סט של הגדרות ופרוטוקולים לבנייה ושילוב של תוכנות יישומים. איך ממשקי API עובדים? ממשקי API

שלט PVC: 5 יתרונות למה לבחור בהם

יתרונות של שלט PVC

למה לבחור שלט PVC? בין אם אתם בודקים את המים עם מצעים מיוחדים או שנכנסתם לפני זמן רב, תמיד מועיל לכם לדעת את היתרונות והחסרונות

רכישת ארנק