fbpx

תרומה לעמותות באמצעות מטבעות קריפטו

תרומה לעמותות באמצעות מטבעות קריפטו
תוכן עניינים

בדצמבר 2017, משקיע קריפטו אנונימי בשם "פין" יצר את קרן אננס כ"ניסוי בפילנתרופיה עם מטבעות קריפטוגרפיים". פיין תרם ביטקוין בשווי 55 מיליון דולר ל-60 ארגוני צדקה שונים – התמקדו בכל דבר, החל מסביבה ובריאות הנפש ועד לצדק חברתי וחוסר בית.

מתן צדקה באמצעות קריפטו הפך לבחירה פופולרית יותר ויותר עבור יחידים וארגונים כאחד. כמה מארגוני הצדקה הגדולים בעולם – כולל הצלב האדום ו-United Way – מקבלים מטבעות קריפטוגרפיים.

מאז 2018, GiveCrypto.org פועלת לצמצום העוני באמצעות תרומות ישירות מבוססות קהילה של מטבעות קריפטוגרפיים (מנכ"ל Coinbase בריאן ארמסטרונג הוא מייסד).

בשנת 2019, יוניסף הודיעה כי היא הפכה לארגון האו"ם הראשון שמחזיק ומבצע עסקאות במטבעות קריפטוגרפיים, באמצעות קרן קריפטוגרפית ייעודית.

נכון ל-6 באפריל 2021, קרן המטבעות הקריפטוגרפיים של UNICEF קיבלה 2,267 ETH ושמונה ביטקוין (בשווי של למעלה מ-5 מיליון דולר).

אתה יכול גם לבדוק את Daffy – פלטפורמת נתינה חדשה שמספקת את כל התרומות לעמותות ולארגוני צדקה במזומן ניתן לתת עזרה לניצולי שואה פעילות זו מאפשרת לך לבחור מבין יותר מ-1.5 מיליון ארגונים שבהם Daffy תומכת.

היכולת לתרום בצורה מהירה ואנונימית מכל מדינה בעולם, ללא עמלות גבוהות, היא חידוש טכנולוגי ייחודי לקריפטו שהופך את התרומות ליעילות, שוויוניות וקלות יותר.

קריפטו הוא פרטי

קריפטו יכולה לעזור לטפל בנושאי פרטיות והגנה על נתונים, אשר יותר ויותר רלוונטיים לתורמים. סקר משנת 2021 של Give.org הראה שלרוב גדול של האמריקאים בכל הגילאים יש דאגות בנושא פרטיות נתונים בכל הנוגע לפילנתרופיה.
תרומת קריפטו ישירות לארגון יכולה להגן טוב יותר על המידע האישי שלך, ועלולה לגרום לכך שיותר כספים יועברו לגורמים שאכפת לך מהם.

לקריפטו יכולים להיות יתרונות מס

נניח שקנית 2,000 דולר בביטקוין לפני יותר משנה. נכון לאפריל 2021, שווי השוק ההוגן הוא כעת $5,500. אתה מחליט לתרום את מלוא הסכום לארגון הצדקה המועדף עליך המוכר ב-IRS. הנה שתי דרכים שבהן התרומה שלך יכולה לפעול:
למכור ביטקוין ולתרום בדולרים: אם היית מוכר את הביטקוין תחילה ולאחר מכן תורם דולרים, אתה עלול לשאת במס רווחי הון לטווח ארוך של עד 20 אחוז (לא מתחשב במיסוי נוסף של Medicare או מסים ממלכתיים ומקומיים) – אשר יהיה בסביבות $700.

תרומה סופית שניתנה: כ-4,800$.

תרום ביטקוין ישירות: אם היית תורם את הביטקוין ישירות, התרומה הניתנת לניכוי מס יכולה להגיע הרבה יותר רחוק. עם תרומה ישירה, ייתכן שלא תצטרך לשלם מס רווחי הון על הביטקוין.
תרומה סופית שהתקבלה: כ-$5,500.

תרומות קריפטו יכולות להיות זולות יותר עבור ארגונים לעיבוד

על פי דוח המגמות העולמיות בנתינה לשנת 2020, 63 אחוז מהתורמים ברחבי העולם מעדיפים לתרום באינטרנט באמצעות חיוב או כרטיס אשראי. אבל נתון בכרטיס יכול להפחית את התרומה בפועל שארגונים מקבלים – מכיוון שעמלות העיבוד יכולות לנוע בין 2.2 ל-7.5 אחוזים (על פי Charity Navigator, עמותה שמדרגת מעבדי תרומות מקוונות)
כמה הבדל זה עשוי לעשות? נניח שרצית לתרום 1,000 דולר.
תרומה באמצעות כרטיס אשראי: עמלות העיבוד שייגרמו לארגון יכולות להגיע ל-$75.
תרומה סופית שהתקבלה: $925
תרומה באמצעות קריפטו: אותה תרומה שנעשתה בביטקוין תגרור עמלת עסקה של כ-$8.70 (מחושבת באמצעות עמלת העסקה החציונית ב-6 באפריל 2021 לפי CoinMetrics.io).
תרומה סופית שהתקבלה: $991.28

Stablecoins יכולים להפוך את מתן הקריפטו לפחות תנודתי

ארגונים המעוניינים לנצל את היתרונות של קריפטו ללא סיכון התנודתיות יכולים גם לקבל תרומות ב-USDC או במטבעות יציבים דומים. USDC הוא מטבע קריפטוגרפי המגובה במלואו וניתן לפדיון עבור דולר אמריקאי. כל ארגון ש-Coinbase Commerce מופעל בו מוגדר לקבל USDC.
(אם אתה ארגון שרוצה לקבל קריפטו אתה יכול להגדיר חשבון Coinbase Commerce – תוך דקות, תוכל לקבל תרומות בחמישה מטבעות קריפטוגרפיים שונים.)

אילו עמותות מקבלות קריפטו?

בין אם אתם מחפשים לתמוך ביוזמות סביב מים נקיים, חינוך לגיל הרך או זכויות אדם, עשרות ארגונים כבר מוקמים לקבל תרומות היום בקריפטו. להלן מגוון אפשרויות פופולריות:

Daffy Charitable: באמצעות אפליקציית Daffy לנייד, אתה יכול בקלות לתרום קריפטו ליותר מ-1.5 מיליון ארגונים – כאשר העמותות וארגוני הצדקה שתבחר יקבלו את הכספים במזומן.

קרן חופש אלקטרוני: "נוסדה בשנת 1990, EFF דוגלת בפרטיות משתמשים, ביטוי חופשי וחדשנות באמצעות ליטיגציה של השפעה, ניתוח מדיניות, אקטיביזם עממי ופיתוח טכנולוגי. אנו פועלים להבטיח שהזכויות והחירויות יוגברו ויוגנו ככל שהשימוש שלנו בטכנולוגיה גדל". מקבל: ביטקוין, ביטקוין קאש, ואת'ריום.

קרן חופש העיתונות: "הארגון פועל לשימור וחיזוק זכויות התיקון הראשון והרביעי המובטחות לעיתונות באמצעות מגוון אפיקים, לרבות פיתוח כלי הצפנה, תיעוד התקפות על העיתונות, הדרכת חדרי חדשות בנושא נהלי אבטחה דיגיטלית, ודוגלים בזכותו של הציבור לדעת”. מקבל: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ו-ZCash.

קרן חופש העיתונות: "הארגון פועל לשימור וחיזוק זכויות התיקון הראשון והרביעי המובטחות לעיתונות באמצעות מגוון אפיקים, לרבות פיתוח כלי הצפנה, תיעוד התקפות על העיתונות, הדרכת חדרי חדשות בנושא נהלי אבטחה דיגיטלית, ודוגלים בזכותו של הציבור לדעת”. מקבל: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ו-ZCash.
GiveCrypto.org: בשנת 2018, מייסד שותף של Coinbase, בריאן ארמסטרונג, הקים את GiveCrypto, עמותה שמפיצה מטבעות קריפטוגרפיים לאנשים החיים בעוני.

GiveCrypto חילקה מעל 300 אלף דולר של מטבעות קריפטוגרפיים ליותר מ-5,000 אנשים ב-13 מדינות שונות. מקבל: ביטקוין, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ו-USDC באמצעות Coinbase Commerce.

גרינפיס: "גרינפיס הוא ארגון קמפיין עולמי ועצמאי שמשתמש במחאה שלווה ובתקשורת יצירתית כדי לחשוף בעיות סביבתיות גלובליות ולקדם פתרונות חיוניים לעתיד ירוק ושלו". מקבל: ביטקוין.

ארכיון האינטרנט: "התחלנו ב-1996 בארכיון האינטרנט עצמו, מדיום שרק התחיל לגדול בשימוש. כמו עיתונים, התוכן שפורסם ברשת היה ארעית – אבל בניגוד לעיתונים, אף אחד לא הציל אותו. כיום יש לנו 20+ שנות היסטוריית אינטרנט נגישה דרך מכונת ה-Wayback ואנחנו עובדים עם 625+ ספריות ושותפים אחרים דרך תוכנית Archive-It שלנו כדי לזהות דפי אינטרנט חשובים." מקבל: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP ו-ZCash.

קרן זכויות האדם: "אנחנו ארגון לא מפלגתי, ללא מטרות רווח, המקדם ומגן על זכויות אדם ברחבי העולם, עם התמקדות בחברות סגורות. HRF מאחד אנשים במטרה המשותפת של הגנה על זכויות אדם וקידום דמוקרטיה ליברלית. המשימה שלנו היא להבטיח שהחופש יישמר וגם יקודם ברחבי העולם". מקבל: ביטקוין ואת'ריום.

כתבות נוספות
שלט PVC: 5 יתרונות למה לבחור בהם

יתרונות של שלט PVC

למה לבחור שלט PVC? בין אם אתם בודקים את המים עם מצעים מיוחדים או שנכנסתם לפני זמן רב, תמיד מועיל לכם לדעת את היתרונות והחסרונות

מה זה קוד QR?

מה זה קוד QR?

מהו קוד תגובה מהירה (QR)? קוד תגובה מהירה (QR) הוא סוג של ברקוד שניתן לקרוא בקלות על ידי מכשיר דיגיטלי ואשר מאחסן מידע כסדרה של

רכישת ארנק