fbpx

מה זה קוד QR?

מה זה קוד QR?
תוכן עניינים

מהו קוד תגובה מהירה (QR)?

קוד תגובה מהירה (QR) הוא סוג של ברקוד שניתן לקרוא בקלות על ידי מכשיר דיגיטלי ואשר מאחסן מידע כסדרה של פיקסלים ברשת בצורת ריבוע. קודי QR משמשים לעתים קרובות למעקב אחר מידע על מוצרים בשרשרת אספקה ​​ולעתים קרובות משמשים אותם בקמפיינים שיווקיים ופרסומיים.

קודי QR נחשבים לקידום מברקודים חד-ממדיים ישנים יותר, ואושרו כתקן בינלאומי בשנת 2000 על ידי ארגון התקינה הבינלאומי (ISO).

קודי תגובה מהירה (QR) הם מטריצות בצורת ריבוע של פיקסלים כהים או בהירים המשמשים לקידוד ואחזור מהיר של נתונים באמצעות התקני מחשב.

שיפור בברקודים מסורתיים, קודי QR יכולים לאחסן הרבה יותר מידע ומשמשים במגוון יישומים מניהול שרשרת אספקה ​​ועד לכתובות של ארנק קריפטוגרפי.

קיימות כעת מספר גרסאות וגרסאות של קודי QR המותאמות אישית למטרות שונות כמו תפריט דיגיטלי, או שיכולות לאחסן כמויות גדולות יותר של נתונים.

הבנת קודי תגובה מהירה (QR).

קודי QR פותחו בשנות ה-90 כדרך לספק מידע רב יותר מברקוד רגיל. הם הומצאו על ידי Denso Wave, חברת בת של טויוטה, כדרך לעקוב אחר מכוניות לאורך תהליך הייצור.

בניגוד לברקודים, הדורשים אלומת אור כדי להקפיץ את הקווים המקבילים, קודי QR ניתנים לסריקה דיגיטלית על ידי מכשירים כגון טלפונים ניידים.

קודי QR מורכבים מריבועים שחורים המסודרים ברשת (מטריקס) על רקע לבן ונקראים על ידי תוכנה מיוחדת המסוגלת לחלץ נתונים מהדפוסים הקיימים במטריצה. קודים אלו מסוגלים להכיל יותר מידע מאשר ברקודים מסורתיים, ובעיקר לטפל בארבעה מצבי נתונים: אלפאנומרי, מספרי, בינארי וקאנג'י.

למרות קיבולת הנתונים המוגדלת, קודי QR לא היו פופולריים בקרב הצרכנים כצפוי. במקום להיווצר על ידי צרכנים כדי לשתף מידע, הם משויכים לרוב למפרסמים ולקמפיינים שיווקיים.

קודי QR הפכו נפוצים יותר בהקלת תשלומים דיגיטליים ובמערכות מטבעות קריפטוגרפיים כגון הצגת כתובת הביטקוין של האדם. קודי QR משמשים יותר ויותר להעברת כתובות אינטרנט לטלפונים ניידים. לדוגמה, קוד ה-QR המוצג להלן מקודד את כתובת האתר של ערך זה בדיוק ב-Investopedia. השתמש בטלפון שלך כדי לנסות אותו.

קודי תגובה מהירה (QR) לעומת ברקודים

כמות המידע שניתן להעביר על מוצר או שירות הוגבלה באופן מסורתי על ידי כמות המקום על אריזת המוצר או הפרסומת המציגה את היתרונות שלו. אם צרכן רצה מידע נוסף על המוצר – זמינות, מחיר, תכונות – הוא היה צריך למצוא איש מכירות או לבקש תיעוד נוסף.

ברקודים מצויים בדרך כלל בגב אריזות המוצרים ומעבירים נתונים באמצעות שילוב של רוחבים שונים של קווים מקבילים, אותם ניתן לקרוא על ידי מכונות בעלות סורק אופטי.

הברקוד חולל מהפכה באופן שבו חברות ניהלו מלאי ותמחור והוכנס לשימוש מעשי לראשונה בשנות ה-60 על ידי מסילות ברזל בארה"ב למעקב אחר ציוד ומכולות. ברקודים דו-ממדיים מסורתיים נכנסו לשימוש נפוץ בחנויות קמעונאיות בארה"ב ב-1974.

ברקודים נמצאים כעת בכל דבר, החל מתגי זיהוי עובדים וצמידי בית חולים ועד למכולות משלוח.

סוגי קודי תגובה מהירה (QR)

ישנם מספר סוגי קוד QR שניתן להשתמש בהם עבור פריטים שונים. הם כוללים:

  • Micro QR Code: גרסה קטנה יותר של קוד QR מסורתי המשמש כאשר המקום מוגבל. קודי Micro QR יכולים להשתנות בגודלם, אך הקטן ביותר הוא 11 x 11 מודולים, המקודדים עד 21 תווים אלפאנומריים.
  • דגם 1 QR Codes: דגם 1 הוא אב הטיפוס של דגם 2 ו-Micro QR. גרסאות אחת עד 14 רשומות לתקן יצרני זיהוי אוטומטי (AIMI). קיבולת הנתונים המקסימלית שלו היא 468 בתים, שיכולים לקודד עד 707 תווים אלפאנומריים.
  • דגם 2 QR Codes: לדגם 2 יש דפוס יישור להתאמת מיקום טובה יותר ומכיל צפיפות נתונים גדולה יותר מדגם 1. גרסאות אחת עד 40 רשומות לתקן AIMI, כאשר גרסה 40 מסוגלת לאחסן עד 4,296 תווים אלפאנומריים.
  • קוד IQR: ניתן ליצור בריבועים או מלבנים במקרים בהם חלל או צורה הם בעיה. זה יכול להיות בכל אחד מ-61 הפורמטים.
  • SQRC: כולל פונקציית קריאה מוגבלת להכיל מידע פרטי.
  • מסגרת QR: מסגרת הניתנת להתאמה אישית שיכולה להכיל נתונים גדולים יותר בפורמטים כגון גרפיקה, איורים או תמונות.

כתבות נוספות
מה זה API? ראשי תיבות של ממשק תכנות יישומים, שהוא סט של הגדרות ופרוטוקולים לבנייה ושילוב של תוכנות יישומים.

מה זה API?

מה זה API? ראשי תיבות של ממשק תכנות יישומים, שהוא סט של הגדרות ופרוטוקולים לבנייה ושילוב של תוכנות יישומים. איך ממשקי API עובדים? ממשקי API

שלט PVC: 5 יתרונות למה לבחור בהם

יתרונות של שלט PVC

למה לבחור שלט PVC? בין אם אתם בודקים את המים עם מצעים מיוחדים או שנכנסתם לפני זמן רב, תמיד מועיל לכם לדעת את היתרונות והחסרונות

רכישת ארנק